אודות

רונית שלו - טיפול באמצעות בעלי חיים

 

שמי רונית שלו, אני אוהבת אנשים ובעלי חיים ומצאתי את השילוב המושלם עבורי בעיסוק בטיפול באמצעות בעלי חיים.
כמטפלת, ישנם מספר ערכים החשובים לי ומובילים אותי בעבודתי:

1. אני מאמינה בשיתוף פעולה ובעבודה רב מערכתית – כי רק כשכולם נרתמים לעבודה השינוי יכול להתחולל. בכדי שהכלים הניתנים במהלך הטיפול יתוחזקו גם במסגרות האחרות – לדוגמה בבית, בגן, בבי"ס ובמועדונית- לכל אורך הטיפול אני שומרת על קשר שוטף וזמין עם הצוות החינוכי והטיפולי ועם ההורים- מעדכנת, מנחה ומייעצת.
גם לאחר שהטיפול מסתיים אני ממשיכה ללוות את המשפחה. ויש משפחות עימן אני שומרת על קשר כבר שנים…

2. גמישות – אני מאמינה שהטיפול צריך להתגמש בהתאם לצרכי המטופל אופיו ויכולותיו ושאין גישה טיפולית אחת ויחידה הנכונה לכולם. לכן, בעבודתי אני משלבת מספר גישות טיפוליות ובהן גישת אדלר, גישות התנהגותיות, קוגניטיביות ועוד.

3. מקצוענות – המפגש עם בעלי חיים הינו חוויתי ורבים מהמטופלים מוצאים בו עניין והנאה. יחד עם זאת, אני שומרת על אופיו הטיפולי של המפגש ומקפידה על מסגרת ברורה המכוונת להשגת מטרות הטיפול.
מאז סיימתי את לימודי התעודה אני ממשיכה כל הזמן ללמוד ולהתעדכן במסגרת קורסים, הרצאות והדרכות פרטניות. כשעולה הצורך אני נוהגת להתייעץ עם מומחים בתחומים ספציפיים המשיקים לטיפול.
אני עובדת עם מגוון רחב של בעלי חיים המאפשרים סוגים שונים של אינטראקציות. כל בעלי החיים עימם אני עובדת "הולכים איתי" כבר שנים והם מורגלים בעבודה טיפולית, אינם נושכים אינם תוקפניים וכולם – מחוסנים ומטופלים היטב.

נסיון

בעלת ניסיון רב בתחום הטיפולי עם מגוון אוכלוסיות במגזר הציבורי ובאופן פרטי. בין המוסדות עימם אני עובדת: "גני עולל"- גנים לחינוך מיוחד, מועדוניות של מחלקת הרווחה בעיריית רחובות, מע"ש-מרכז עבודה שיקומי, "עידוד"- בית ספר לחינוך מיוחד ועוד.

השכלה
• בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות – "אוניברסיטת בן גוריון"
• לימודי תעודה בסיוע טיפולי באמצעות בע"ח – "מכללת מגן דוד ירוק"
• לימודי טיפול משפחתי – "מכון אדלר"

קליניקה
אני מטפלת באופן פרטי בקליניקה שלי במרכז רחובות במקום מרכזי נגיש ושקט. הקליניקה נעימה ומזמינה ובאופן מכוון נטולת גירויים. כאמא בעצמי, חשוב לי שגם להורים המגיעים יהיה נעים ונוח – במקום תמצאו פינת המתנה ובה עמדת קפה ומשחקים לאחים הקטנים.